Martin Žirovnický

Značka kopaček:  Nike

Oblíbené číslo dresu:  9

Oblíbený klub:  SK Slavia Praha

Martin je veliký srdcař, asi největší v našem klubu. Je naším odchovancem, který vyjma působení v dorostu v Bílkovicích, celou svojí fotbalovou kariéru spojil s jediným klubem, klubem svého srdce - FK Libež. V dorostu v Libži vyrůstal společně s dalšími oporami současného týmu, dalo by se tedy říci, že kostru mužstva tvoří staří známí. Po odchodu z dorostu se na čas odmlčel, dal si od fotbalu pauzu, asi šetřil síly...:-)) A pak do toho skočil rovnýma nohama. Nějaký čas se sice rozehrával v béčku, kde ovšem našel parádní střeleckou formu. Také asi proto mu náš bývalý "B" tým přirostl tolik k srdci a kdykoli Martin mohl, vždy mu šel pomoci. Nezapoměl, kdo mu pomohl zpět nahoru... Když se před 2 lety tehdejší tým "All Stars B" rušil, byl tohoto aktu velký odpůrce. Marně!! Dodnes na zlaté časy v béčku rád vzpomíná a pořád to ještě "nestrávil". Díky již zmiňované střelecké potenci se brzy probojoval do "A" týmu, kde hraje dodnes a patří k základním pilířům. Mezi jeho největší přednosti patří velká rychlost a lehkost, když dostane míč do běhu, málokdo ho zastaví. Většinou až míč v síti soupeře!!! Za poslední roky je náš nejlepší střelec. Martinovi v našem týmu patří post levého záložníka, i když proti tomu stále mohutně protestuje. Také marně... Nenechá si prostě vysvětlit, že záložník je mu šitý na míru...:-)) Vzorová je jeho docházka na tréninky a zápasy, společně s Davidem Kněžíkem patří v tomto mezi nejpilnější...:-)))) Bravo kluci!!! Je to super kluk do party, dá se s ním mluvit o všem. Pozápasových akcí se účastní s železnou pravidelností a téměř vždy vydrží až do konce, asi aby něco nezameškal...:-)))) Má jednu chybu, ale pořááááádnou!!! Druhým klubem jeho srdce je Slavia Praha, blééééé...:-(((( Tak zase se můžem aspoň pořádně hecnout, podebatit a pomluvit protitým...:-))