David Langer

Značka kopaček:  Adidas

Oblíbené číslo dresu:  4

Oblíbený klub:  AC Sparta Praha

David je dalším z řady vlastních odchovanců v našem klubu. Začínal v žácích společně s Davidem Kněžíkem, Petrem Kočím a dalšími výbornými fotbalisty, kteří zcela nepochopitelně ukončili svojí fotbalovou kariéru, škoda. Spolu pak všichni přešli do dorostu, poté se ještě sešli v Bílkovicích také v dorostu, což bylo jejich poslední společné působení. Tato "slavná trojka" se již pohromadě v jednom klubu nesešla. David je velký univerzál, může hrát kdekoli  v záloze, nebo i v obraně, kde hrával beka, ale při našich problémech ve středu obrany se z něj stal předstoper. Všude si spolehlivě odvede "svojí práci". Hlavně vyniká tvrdostí, nebojí se ničeho a nikoho, i se svojí postavou (výška asi 160 cm) vyhrává téměř všechny vzdušné souboje, poráží i soupeře o 2 hlavy vyšší (to jsou při jeho výšce všichni - pozn. webmastera). Je to takovej náš Tomáš Řepka, i rozumově na tom budou podobně...:-)))) Dobře si rozumí také s míčem, výborně čte hru, spoustu míčů dokáže konstruktivně rozehrát. Má excelentní fyzičku, asi nejlepší u nás, naběhá toho opravdu hodně, fuj, někdy i zbytečně, ale to mu nevysvětlí nikdo...:-)) Když mu "přepne", to se dějí věci... To je schopen 4x, možná i víckrát, za zápas vystřelit od půlky a pak vám vysvětlovat, že se to musí zkoušet střílet. Taky nevíte, s čím přijde na zápas, jednou chce hrát zálohu, básní o tom, jak si tam skvěle zahrál a další zápas chce zase do obrany, že tam si zahraje víc...:-)) Vůbec hlava je největší jeho problém. Nebýt jeho "menší mentální vyspělosti", mohl hrát daleko výš, než u nás. Byl na hostování v Divišově, kde si nemohli vynachválit jeho fotbalové schopnosti, ale ta hlava...:-)))) Taky dobrej fór od něj byl, když nám někdy v úterý možná ve středu volal, že je v nemocnici po operaci kolena, a v sobotu přišel normálně na fotbal a odehrál v pohodě celej zápas...:-)))) My sme si však na podobný perličky od něj už zvykli (jako od dalšího "Řepky" Mirka Bartoše) a bereme vše s rezervou, člověk se s nimi zkrátka nenudí...:-))))))