David Kněžík

Značka kopaček:  Adidas

Oblíbené číslo dresu:  4

Oblíbený klub:  AC Sparta Praha, AC Milán

David je naším odchovancem, v klubu působí již od svých 8 let. Začínal v tehdy nově založeném týmu žáků pod vedením v té době ještě aktivního výborného fotbalisty Mirka Duba. Pak všichni přešli do dorostu, ale tento slavný soubor vydržel pohromadě jen 1 sezónu, neboť v 8 hráčích se to špatně táhne...:-)) Z tohoto týmu pokračují ve slibně rozjeté kariéře už jen právě David Kněžík (Nesta), Petr Kočí (Kočka) a David Langer (Lanýž). Po rozpuštění dorostu tedy vyrazili všichni na hostování do dorosteneckých týmů - Nesta s Kočkou do Trhového Štěpánova a Lanýž do Bílkovic. V Bílkovicích se všichni pak společně setkali, aby obnovili starou dobrou spolupráci (společně ještě s dalším libežským "šutérem" Pepou Balíkem)...:-)) Nesta později odešel do ambiciózní Kondrace za oblíbeným trenérem Zelím, kde spolu zažili dva postupy až do 1.A třídy a neskutečně mnoho legrace při soustředěních nebo různých společných akcičkách...:-)))) Čas ale nešel zastavit, David věkem přesáhl limit pro dorost a musel se vrátit zpět do Libže, do týmu dospěláků. Zpočátku pro něj byl přechod těžší než by se zdálo. Postupem času si zvykl a zjistil, že v dospělých se hraje jiným stylem než v dorostu. Nyní je z něj stabilní člen základní sestavy. Nejprve to zkoušel na postu pravého beka, na kterém hrál celou svojí dosavadní kariéru. Před touto sezónou si prohodil místo s Renďou Českým a exceluje na postu pravého záložníka, kde velmi pookřál a je hodně produktivní. David vyniká hlavně velkou agresivitou, fyzickou kondicí a dobrým nabíháním do brankových příležitostí. Také hra s míčem mu nedělá problémy, rád se s ním mazlí, někdy více než by bylo dobré. Mezi hlavní nevýhody patří to, že zásadně nehlavičkuje - bolí mě pak hlava (pozn. webmastera). V případě krajní nouze také může zaskočit v obraně. Ale to velmi nerad, protože jak ještě máme všichni v živé paměti, dokáže bravurně překonat i vlastního brankáře...:-)) Z toho plyne ponaučení - pokud možno se moc nevracet a držet se co nejdále od naší branky!!! Toho se držím a spíše sporadicky vlezu do našeho velkého vápna...:-)))) Společně s Jirkou Toulou trénuje dorost. Na podzim po špatném přístupu hráčů byl znechucen do další práce a rezignoval, ale dlouho to bez těch svých kloučků nevydržel a vrátil se...:-)) Tak doufám, že to bude už lepší!!! Jedná se o typického fotbalového fanatika, který žije fotbalem i ve spánku.