0 : 1     ( 0 : 0 )

rozhodčí: Miroslav Kromka

ŽK:  Miloš Janák (41´), Martin Čičatka (71´), Lukáš Kukla (73´), Vitalii Berebelia (81´)

sestava:  Jaroslav Gabriel - David Kněžík (80´ Martin Ondriga), Lukáš Kukla, Yaroslav Boichuk, Martin Čičatka (75´ Dominik Kukla) - Vitalii Berebelia, Miloš Janák, Lukáš Bělohlávek, Petr Vavro - Jan Burda (70´ Michal Kupsa), Martin Novotný

Na startu nové sezóny jsme přivítali na domácím hřišti jednoho z nejtěžších soupeřů, druhý celek minulé sezóny Popovice, kterým jen těsně unikl postup do vyšší soutěže. Jednoznačným favoritem byli i v tomto utkání, zvlášť vzhledem k absenci důležitých hráčů naší sestavy. Soupeře jsme se nezalekli, vzhledem k jeho síle však zvolili defenzivnější taktiku s důrazem za obrannou činnost, hrozit jsme chtěli především z brejků. Popovice byli fotbalovější, avšak bez velkých střeleckých příležitostí. Pozornost Jardy Gabriela zkoušeli střelami ze střední vzdálenosti, bez úspěchu. I my jsme několikrát zakončili akci střelou, také bez gólového efektu. Do druhého poločasu jsme vstoupili s vědomím, že dnešní zápas rozhodne možná jediný gól a snažili jsme se o to, abychom byli šťastnějším týmem my. Čtvrthodiny před koncem jsme předvedli málo pochopitelný zkrat. Yarda Boichuk z pozice středního obránce vhodil aut do středu hřiště, kde jsme míč ztratili a následoval rychlý kontr do otevřené obrany. Nedokázali jsme zachytit rychlonohého útočníka a ten chladnokrevně zakončil střelou na zadní tyč, Jarda Gabriel byl bez šance - 0:1. Na obrat skóre jsme v parném počasí neměli sílu ani fotbalovou kvalitu. Zahrozili jsme pouze závarem na konci zápasu po standartní situaci, po které následovala menší rozmíška hráčů. Hosté si závěrečné minuty pohlídali a 3 body si vezou především díky naší fotbalové hlouposti.