2 : 2     ( 0 : 2 )

rozhodčí: Pavel Svoboda

góly:  Filip Jeništa (13´), Matěj Helikar (36´)

sestava:  Jaroslav Gabriel - David Kněžík, Tomáš Šimon, Yaroslav Boichuk, Matěj Helikar - Marek Janák, Lukáš Bělohlávek, Jan Pavouček, Petr Vavro - Jan Kozel (75´ Lukáš Zlámalík), Filip Jeništa

Toto derby se odehrávalo v aprílovém počasí. Chvíli svítilo slunce, chvíli vydatně pršelo a chvíli dokonce poletoval sníh. Domácí nás od prvních minut zatlačili a hrozili především svými typickými dlouhými nákopy. Jarda Gabriel musel od začátku potvrzovat svoje kvality, když v úvodní desetiminutovce několikrát výborně zasáhl. Udeřilo naopak na druhé straně, když nováček v našem dresu Honza Kozel svým důrazem vybojoval míč pro Filipa Jeništu, který z hranice velkého vápna nezaváhal - 0:1. Během dalších dvaceti minut bylo v našem pokutovém území velmi rušno. Po faulu se kopala penalta, kterou "muž zápasu" Jarda Gabriel vystihl a ani dorážka nebyla úspěšná. Poté Jarda několikrát opakovaně předvedl fantastické zákroky, a když byl překonán i on, pomohla nám tyčka, také několikrát. Že fotbal nemá logiku potvrdila 36.minuta, kdy lehkou střelu Matěje Helikara domácí brankář nezkrotil - 0:2. To s bílkovickým sebevědomým zatřáslo a do poločasu se otupila jejich útočná síla. Do druhého poločasu ještě více posílili svoji ofenzivu a bylo to znát. Na naši branku se valila lavina šancí, z nichž po necelé hodině hry snížili na 1:2. Další šance jsme přečkali, dokonce se snažili přidat třetí gól, ale docházeli nám síly. Když už se zdálo, že silou vůle a štěstí urveme tři body, dostal domácí forvard prostor k zakončení a nemýlil se - 2:2. Remíza pro nás byla bezprostředně po skončení zápasu zklamáním, ale ze hřiště Bílkovic má vždy svojí váhu, zvláště v situaci, ve které se nyní nacházíme (početná marodka). Také je třeba zohlednit fakt, že nebýt Jardy v bráně a nepřesné koncovce domácích, mohl zápas skončit naším debaklem.