neděle 23. října 2022, výkop 15.00 hodin

Divišov B - Libež

5 : 5     ( 4 : 1 )

rozhodčí: Kryštof Novák

góly:  3x Patrik Rakaš (52´, 63´ a 89´ z penalty), Miloš Janák (45´), Jan Burda (58´)

sestava:  Jaroslav Gabriel - David Kněžík (46´ Marek Janák), Tomáš Šimon, Yaroslav Boichuk, Tomáš Langr (65´ Jakub Müller) - Lukáš Zlámalík (40´ Dominik Kukla), Miloš Janák, Lukáš Bělohlávek, Petr Vavro - Jan Burda, Patrik Rakaš

Derby v Divišově lze označit za velmi bláznivé. Vstřelili jsme 9 gólů a brali bod za remízu 5:5... První poločas byl z naší strany velice špatný, hlavně v obranné činnosti. První velké šance jsme sice měli my, když Honza Burda svůj samostatný nájezd na brankáře zakončil vedle, a Patrik Rakaš, který mohl místo střely přihrát před prázdnou branku lépe postavenému spoluhráči. Pak přišla kritická půlhodina, kdy jsme obdrželi 4 góly, dva jsme si navíc vsítili úplně sami (Yarda Boichuk a Tomáš Langr) a na světelné tabuli svítilo hrozivé skóre 4:0. Mezitím jsme vsítili regulérní branku, ale pomatený domácí pomezní úřadoval poprvé, bohužel mu to hlavní sudí celý zápas "žral". Naději, snad i povzbuzení, vykřesal krásný gól Miloše Janáka, který z první vymetl pavouky v šibenici domácí svatyně. Druhý poločas byl z naší strany úplně o něčem jiném. Domácí jsme přehrávali, skóre zápasu srovnali, dokonce jsme sahali po vítězství, když jsme v samém závěru vsítili další regulérní gól, který byl po zásahu domácího pomatence s praporkem opět zrušen, čemuž se divili všichni soudní a rozumní diváci, i ti domácí... Zápas jsme si však zbytečně zkomplikovali a zdramatizovali sami, svým výkonem v prvním poločase.