rozhodčí: František Fillip

góly:  Lukáš Bucala (44´), Ondřej Novák (46´)

ŽK:  Yaroslav Boichuk (41´), Miloš Janák (48´)

sestava:  Jaroslav Gabriel - Filip Šmíd, Ondřej Novák, Yaroslav Boichuk, Jan Pavouček - Jakub Müller, Michal Kupsa, Miloš Janák, Petr Vavro - Filip Jeništa (90´ Mykhailo Boichuk), Lukáš Bucala

První poločas šlágru kola a místního derby přinesl na těžkém podmáčeném terénu oboustranně opatrnější partii. Domácí, kteří na nás ztráceli v tabulce 3 body, vsadili vše na dlouhé nákopy na hrotové útočníky, na snahu o mezihru rezignovali. My jsme se snažili kombinovat, velké hřiště k tomu přímo vybízelo, držet míč a být nebezpeční v koncovce. Hráli jsme venku a nějaký získaný bod z Bílkovic má vždy svojí velkou cenu. Kombinace ale byla poněkud kostrbatější, výsledný efekt, tedy gól v domácí síti, kazily nepřesné přihrávky ve finální fázi. Jako první míč dotlačili do sítě domácí, když jsme nedokázali odvrátit míč, ten propadl na penaltě a bílkovický útočník nezaváhal - 1:0. Tato situace nás na nějaký čas zmrazila, ale postupem času jsme se zvedali a vystrkovali drápky. Před přestávkou po sérii rohů přišel faul domácích na Filipa Jeništu a nařízenou penaltu proměnil Lukáš Bucala - 1:1. O přestávce jsme zareagovali na doposud nepřesvědčivý výkon a jak se později ukázalo, bylo to důležité rozhodnutí. Hned v 1.minutě druhého poločasu vstřelil Ondra Novák, v první půli stoper, gól, který se ukázal jako vítězný - 1:2. Tento moment naopak zmrazil domácí, ale ne na chvíli, nýbrž do konce zápasu. Nebyli schopni, respektive jsme jim výbornou hrou nedovolili jakékoliv ohrožení branky Jardy Gabriela. S přibývajícími minutami byli bílkovičtí nervóznější. Ještě lépe se nám dýchalo, když domácí stoper viděl druhou žlutou a posléze také červenou kartu. To jsme pak měli v útočné fázi více prostoru a vypracovali si šance rozhodnout. Dvakrát se ale blýskl perfektním zákrokem domácí gólman, když chytil jisté góly, a dvakrát jsme nastřelili břevno. Třetí gól jsme nepřidali, ale i tak jsme v důležitém utkání na horké půdě, ze které se body moc neodvážejí, zaslouženě zvítězili a přidali další korálek na vítěznou šňůru.