sobota 27. dubna 2019, výkop 17.00 hodin

Libež - Bílkovice

4 : 1     ( 3 : 0 )

rozhodčí: Milan Rezek

góly:  2x Mykola Brynziuk (10´ a 40´), Michal Kupsa (15´ z penalty), 66´ Jan Pavouček

ŽK:  Lukáš Kukla (16´), David Kněžík (35´)

sestava:  Jaroslav Gabriel - David Kněžík, Miloš Janák, Anatolii Korsun, Jan Pavouček - Lukáš Bucala, Lukáš Kukla, Michal Kupsa (55´ Jakub Müller), Matěj Helikar - Filip Jeništa (80´ Martin Čičatka), Mykola Brynziuk

Derby s Bílkovicemi před výbornou diváckou kulisou jsme začali nejlépe jak mohli. Z prvního rohu jsme skórovali, když důrazný a hbitý Mykola Brynziuk donutil hostujícího obránce ke vstřelení vlastního gólu. To byl velký doping do našich žil, naopak hosty zmrazil. Ještě více adrenalinu do nás napumpoval Michal Kupsa, když proměnil penaltu za ruku hostujícího hráče v pokutovém území. Bílkovičtí vůbec nedokázali na náš nápor reagovat. Naopak my jsme v utkání dominovali, byli fotbalovější, důraznější, rychlejší, pohyblivější... Akcie hostů držel pouze brankář, který zachytal tradičně výborně. Před odchodem do kabin byl po dalším kiksu v hostující obraně ale i on krátký na zakončení Mykoly Brynziuka. Význam tomuto duelu přidalo poločasové poděkování dlouholetému tahounovi libežského fotbalu Martinu Žirovnickému za odvedených 27 sezón!!! Žíro, díky!!! Druhý poločas jsme zvládli také perfektně, hlavně takticky. Ubrali jsme, především kvůli užšímu kádru,  trochu na tempu, ale předvedli všichni maximálně zodpovědný výkon a hosty do nebezpečného zakončení nepouštěli. Bílkovičtí snížili z penalty, ale chvíli poté po nádherné, učebnicové akci zvýšil Honza Pavouček a dal našim barvám klid. Jelikož snaha hostů působila dosti těžkopádně a my jsme přes některé hezky vypracované akce další gól nepřidali, skončil tento atraktivní duel možná trochu překvapivou, ale rozhodně zaslouženou výhrou domácích barev 4:1!!!