2 : 3     ( 1 : 1 )

rozhodčí: Milan Macháček

góly:  Michal Neruda (28´), Jaroslav Bařina (63´), Marek Kováč (82´)

sestava:  Václav Hromas - Martin Žirovnický, Pavel Čermák, Jaroslav Bařina, David Janák - Jan Mišovic - David Kněžík (85´ Josef Svoboda), Marek Kováč, Michal Neruda (60´ Petr Babka) - Lukáš Kukla, Lukáš Bucala

Vítězství v tomto "zápase roku" nám dávalo definitivu postupu do III. třídy již 2 kola před koncem soutěže. Bylo jasné, že bude k vidění taktický boj, ne žádný fotbal na krásu, a že úspěšnější bude ten, kdo udělá méně chyb. Do vedení nás mohl poslat Marek Kováč, ale svůj hezký průnik přes půl hřiště zakončil střelou vedle. Také domácí měli možnost skórovat, ale i oni byli nepřesní v koncovce. Poprvé se skóre měnilo, když byl ve vápně podražen Lukáš Bucala. Penaltu sice Marek Kováč neproměnil, ale z dorážky se nemýlil Michal Neruda - 0:1!!! Velíšským se podařilo do poločasu vyrovnat, po rohovém kopu a našem nedůrazu ve vlastním vápně překonali střelou k tyčce Vaška Hromase - 1:1!!! Druhý poločas se domácí Velíš bohužel víc než na fotbal soustředila na debaty a nadávání hlavnímu rozhodčímu, za což byli správně oceněni dvěma červenými kartami. Mezitím jsme se ještě radovali z vedení, když se po rohu prosadil hlavou Jarda Bařina - 1:2!!! Hráli jsme proti devíti a vedli, co víc si přát. Místo toho, abychom utkání definitivně rozhodli a přidali další góly, tak jsme jeden po vražedné chybě Pavla Čermáka inkasovali - 2:2!!! Toužili jsme ale vyhrát a rozhodnout o postupu, tak jsme se dále tlačili do útoku. Odměna se dostavila, když Marek Kováč hezky technicky trefil na zadní tyči volné místo - 2:3!!! Tento výsledek jsme už udrželi, i když v samém závěru měli domácí 100% šanci, ale nejdříve je bravurně vychytal Vašek Hromas a poté trestuhodně přestřelili odkrytou branku. Po zápase jsme si společně s našimi fanoušky zaslouženě zazpívali "tak jsme první, no a cooo..." a oslavy mohly začít... :-)