Jan Neruda

Značka kopaček:  Diadora

Oblíbené číslo dresu:  8

Oblíbený klub:  FC Baník Ostrava, Chelsea FC Londýn

Honza je odchovanec FC Graffin Vlašim, do našeho klubu přestoupil v létě roku 2006. Několik předchozích sezón u nás ale hostoval, v tehdejším týmu žáků patřil k nejlepším. Po přesunu do dorostu se mu zpočátku tolik nedařilo, musel upravit svůj styl hry, na který byl roky zvyklý z žáků, kde si hrál se soupeři jako kočka s myší, kde nebyl problém projít přes 4 hráče... To byl a vlastně ještě pořád trochu je největší jeho zlozvyk. Takový náš "hračička", moc dlouho drží míč na svých kopačkách, nedokáže udělat jednu dvě kličky a přihrát, dělá většinou další a o míč přijde. Úplně k šílenství mě s Jirkou přivádí tím, že i když je výborný střelec, tak strašně málo střílí, skoro vůbec. To by i ve vápně přihrával, za celej podzim vystřelil asi 5x a to až když sme na něj zařvali, ať to zkusí, no prostě "hračička"...:-)) Jinak jde samozřejmě o výborného fotbalistu, který má před sebou velkou budoucnost, nesmí však usnout na vavřínech!! Zdobí ho hlavně skvělá technika, má dobrý přehled o hře, fyzicky také na slušné úrovni. Největším handicapem je jeho "muší" váha...:-)) Potřeboval by zesílit, aby byl silnější v osobních soubojích. Tak ale snad s věkem alespoň trochu zesílí... Hodně a rád na sobě pracuje, málokterý trénink vynechá, pochvala Neru...:-)) Ačkoli věkem ještě mladší dorostenec, příležitost dostává i v týmu mužů. Zde mu právě nejvíc chybí ta síla v osobních soubojích, herně to zvládá v pohodě, ale ta síla chybí. Nesmí být netrpělivý a počkat si na svojí šanci, jeho čas určitě přijde. Fotbal je jeho život, totálně mu propadl, typický fanatik, který fotbal doslova "žere" - a to je dobře, takový lidi mám rád...:-)) A ještě perlička na závěr. Honza má svůj talisman, který však málo používá. Jednou na zápas přinesl nevědomky v tašce křečka, kterého doma pohřešoval, a vyhráli sme 8:0 a Honza dal gól... Škoda, že ho nenosí častěji...:-))))