Jdi na obsah Jdi na menu

Fotbalový klub Libež byl založen v únoru roku 1984 a výbor, který se postaral o jeho založení, pracoval v tomto složení:

Miloslav Kněžík - předseda

Josef Balík - jednatel

František Vodolán - tajemník

Zdeněk Hýla ml. - hospodář

Miroslav Noha - člen výboru

První utkání bylo odehráno v Divišově s místní Jawou "B" a skončilo remízou 1:1. První libežskou branku v historii vstřelil Miloslav Kněžík.

Hřiště v Libži se otevíralo slavnostně s hudbou pana Sysla a šlo se průvodem ze staré školy, která sloužila jako kabiny. Soupeřem při této slavnosti bylo velmi silné družstvo z Maršovic vedené sekretářem svazu panem Fürstem.

Mužstvo mužů bylo přihlášeno do okresní soutěže IV. třídy pro sezónu 1984/1985. Do III. třídy mužstvo postoupilo v roce 1992, bohužel hned v následující sezóně se soutěž nepodařilo udržet a sestoupilo se zpět do IV. třídy. Další postup se slavil v roce 1996, od té doby jsme se střídavými úspěchy stálým účastníkem této soutěže. Z důvodu mládežnické základny se za tuto dobu vystřídalo několik týmů žáků a dorostenců.

Své domácí zápasy hrají týmy mužů i mládeže v místním sportovním areálu, mezi místními štamgasty zvaném Gambrinus Arena...:)) Tento název působí na soupeře strašidelným dojmem podobným jako svatostánek Toyota Arena v Praze na Letné na soupeře naší Spartičky. Traduje se dokonce, že již 3 km před Libží hostující tým prohrává 0:2...!!! Kapacita Gambrinus Areny je asi 500 míst, z toho na sezení 150. Zázemí Areny v posledních letech prošlo výraznou rekonstrukcí. V první etapě bylo zrekonstruováno hlediště, původní místa ke stání na kryté tribuně byla přestavěna vše na sezení. Následovala úprava hrací plochy a byly postaveny sítě za brankou na zachytávání míčů nepřesných střelců - kopit - pozn. autora :-)))) V poslední etapě byla v roce 2006 vybudována klubovna s hospůdkou a také zavlažování hrací plochy.

Klubové barvy jsou modrá a bílá.