Karel Chaluš

Značka kopaček:  Nike

Oblíbené číslo dresu:  7

Oblíbený klub:  SK Slavia Praha

Karel do našeho klubu přestoupil před touto sezónou, tedy v létě roku 2007, z pražského Prosex Čimice hrajícího I.B třídu. Nešel úplně do neznámého prostředí, neboť u nás v minulosti krátce úspěšně hostoval. Mimo výše zmíněného klubu působil v nespočtu dalších, kdybych je zde měl všechny vyjmenovat, ani by se to sem nevešlo...:-)) Trošku cestovatel, takovej "Emil Holub", ale tak zkusit se má všechno... Téměř všude ovšem patřil k základním stavebním kamenům mužstva, o čemž svědčí i fakt, že vedle postu hráče dělal v některých týmech i hrajícího trenéra. Karel má mimořádný přehled o hře, výbornou techniku, jeho místo je uprostřed hřiště, hraje tvořivého středního záložníka, špílmachra hry. Dokáže rozdat mnoho krásných přihrávek i na velkou vzdálenost, jeho přihrávky "mají oči", umí na sebe nalákat více protihráčů, čímž se vytváří velká šance pro nás ostatní. Zahrává téměř všechny naše standartní situace, ze kterých se dá ohrozit soupeřova branka. Má velmi tvrdou a většinou i umístěnou střelu, jako jeden z mála se nebojí vystřelit i z větší vzdálenosti (nestřílí ale od půlky jako Lanýž...:-)) - pozn. webmastera). Slabší je to už s fyzičkou, věk a hlavně nějaká ta kilíčka navíc jsou znát...:-)) Karel je ale zkušený mazák, co nestíhá rychlostí, to nahradí chytrostí. Přesně ví, kam má udělat těch svých "pár" kroků, aby získal míč. Má výborné krytí míče, když ho má pod svojí kontrolou, strašně těžko se mu odebírá. Rád se válí na zemi, byl by z něj dobrej herec, ale vypadá to tak věrohodně a rozhodčí mu to "žerou". Umí otočit jeho faul a udělat z toho faul na něj, to je ta zkušenost...:-)) Hraje jenom domácí zápasy, venku jen na dobrých hřištích, to kvůli jeho problémům s koleny. Jeho největší slabinou jsou častá zranění, která ho hodně limitují při hře a brzdí v dalším fotbalovém růstu. I když v jeho letech se o růstu už příliš hovořit nedá...:-))))