4 : 2     ( 2 : 1 )

rozhodčí: Tomáš Velebil

góly:  Jaroslav Gabriel (17´), Jan Pavouček (86´)

sestava:  Milan Urban - David Kněžík, Miloš Janák, Anatolii Korsun, Matěj Helikar - Jan Pavouček - Lukáš Bucala, Filip Jeništa, Jaroslav Gabriel, David Pýcha (55´ Petr Polyak) - Mykola Brynziuk

Do sousedského derby jsme vstoupili nejhůř jak jsme mohli. Než jsme se rozkoukali, nezachytili jsme útočnou situaci domácích a v 1. minutě inkasovali gól. Z počátečního šoku jsme se pomalu oklepávali a začali se osmělovat. Po čtvrthodině jsme jakoby zjistili, že se s bílkovickými dá hrát vyrovnaná partie, a byli také nebezpeční směrem dopředu. První naše varování domácí brankář ještě odvrátil, ale posléze inkasoval po povedené akci, na jejímž konci hezky uklidil míč k tyčce Jarda Gabriel - 1:1!!! To nás nabudilo ještě více a dalších zhruba 20 minut jsme kupodivu byli více nebezpeční než domácí, kteří nám nestíhali, hlavně v obraně. Vytvořili jsme si 2 šance, ale ty jsme už neproměnili a byli za to před přestávkou potrestáni - 2:1!!! Druhý poločas se zřejmě projevila větší trénovanost, kvalita i výhoda domácího "letiště" Bílkovic, když nás přehrávali více než v dosavadním průběhu. Vstřelili další dva góly a zápas rozhodli. My jsme byli nebezpeční v závěru, kdy jsme si vytvořili šance a jednu proměnili a snížili. Více jsme však v tomto atraktivním duelu o čelo tabulky nestihli, dovolím si tvrdit, že jsme ostudu rozhodně neudělali a svým výkonem přispěli k dobré úrovni zápasu.