2016/12

Miličín - Libež

3 : 0   kontumačně

rozhodčí: Zdeněk Pessr

Toto utkání nebylo sehráno, neboť dle našeho názoru byl terén a počasí neregulérní. Hlavní rozhodčí byl však jiného názoru a nařídil hrát. S tím jsme nesouhlasili a do zápasu nenastoupili. Utkání bylo zkontumováno 3:0 ve prospěch domácího týmu a též jsme inkasovali pokutu (3.000,-). Na tuto pokutu se z vlastní iniciativy složíme sami hráči...

Zpráva rozhodčího

Utkání nebylo sehráno. Na hrací ploše ležel asi 1 cm sněhu. Hrací plocha byla řádně připravena, všechny čáry na hrací ploše byly vidět, byl z nich odhrabán sníh. Hrací plochu jsem uznal jako způsobilou ke hře. Hřiště bylo tvrdé, nerozbahněné. Domácí mužstvo k utkání nastoupilo a chtělo utkání odehrát. Hosté se k utkání dostavili a oznámili mě, že na tomto terénu hrát nebudou. Toto mi oznámil pan Kněžík starší i mladší. Poté ještě před 14.00 hodin odjeli. Chtěl bych tímto pochválit domácí oddíl za vzorně připravené hřiště.

Protest hostů

Hlavní rozhodčí uznal terén za způsobilý i přesto, že celé hřiště bylo pokryté sněhem, nikoli však výšky 1cm, jak mylně uvádí v ZoÚ. Sníh byl mokrý a lepil a míč se obaloval jako sněhová koule. Dle našeho názoru byl terén nezpůsobilý ke hře zvané fotbal. Do zápasu jsme odmítli nastoupit, neboť postrádáme kvůli různým zraněním již 6 hráčů a drtivá většina dnes přítomných hráčů během uplynulého týdne byla nemocná, někteří nechodili ani do zaměstnání. K utkání jsme se dostavili s tím, že zvítězí zdravý rozum a v těchto dle našeho názoru neregulérních podmínkách se dnes hrát nebude a utkání se odloží. Bohužel zdravý rozum nezvítězil... Stejný názor na odložení měla i většina domácích hráčů, ale oni se podřídili názoru hlavního rozhodčího. Myslím si, že nás dnes zúčastněné fotbal nikoho "neživí" a měl by se hrát v lidsky přijatelných podmínkách. Živí nás zaměstnání a kvůli fotbalu a rozhodnutí jednoho pána nebudu riskovat zdraví svých hráčů. Je nám jasné, že za tento náš postoj bude následovat pokuta od disciplinární komise (jak jinak) a i tento protest bude ohodnocen příslušnou částkou, ale zdraví je pro nás přednější než získané body...

S pozdravem David Kněžík, místopředseda FK Libež, z.s.